Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie aktywnie włącza się w obchody 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika – związanego z Tarnowem wynalazcy, pioniera i innowatora. Z tej okazji organizuje targi pod nazwą ITAR – Innowacje Tarnowskie. Będzie to doskonała okazja do promowania wynalazków i innowacji gospodarczych oraz naukowych. Impreza odbędzie się 14 czerwca 2022 roku w kampusie Uczelni.

Jednym z największych atutów targów będzie możliwość bezpośredniego nawiązywania kontaktów oraz zacieśnienie już istniejącej współpracy pomiędzy światem biznesu i nauki.

– Taka współpraca to jedyna droga dla rozwoju lokalnych, czy ponadlokalnych aktywności w dziedzinie badawczo-rozwojowej prowadzącej do szybkich i korzystnych dla wszystkich wdrożeń – wyjaśnia dr hab. Rafał Kurczab, prof. Uczelni, Prorektor ANS w Tarnowie ds. Nauki i rozwoju.

– Zaprojektowana przestrzeń wystawiennicza umożliwi zwiedzającym interakcje z prezentowanymi rozwiązaniami oraz innowacjami. Wszystko po to, aby nadać wydarzeniu jak najbardziej funkcjonalny, użyteczny charakter – dodaje dr inż. Michał Kisilewicz z Centrum Transferu technologii ANS w Tarnowie.

W programie: spotkania z innowatorami, autoprezentacje wystawców, pokazy multimedialne, czy demonstracje.

– Niezwykle istotną częścią imprezy będzie konkurs wynalazków oraz rozwiązań innowacyjnych. Zgłoszenia do udziału w nim już są przyjmowane – zapowiada dr hab. inż. Łukasz Jęczmionek, Dziekan Wydziału Politechnicznego ANS w Tarnowie.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można na dedykowanej mu stronie internetowej pod adresem itar.anstar.edu.pl.

Categories: