W czwartek, 7 lipca w Tarnowie odbyło się kolejne posiedzenie Małopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Spotkanie było doskonałą okazją nie tylko do rozmów na temat potrzeb i kondycji Przemysłu 4.0 w regionie, ale również zobaczenia praktycznych aspektów działania Przemysłu Przyszłości.

Pierwsza część odbyła się w firmie ELPLC S.A.. Robert Tomasiewicz, Prezes Zarządu ELPLC S.A. zaprezentował najciekawsze produkty, a także opowiedział o procesie automatyzacji oraz cyfryzacji w zarządzaniu produkcją. Uczestnicy spotkania nie tylko mogli posłuchać o działaniu tzw. inteligentnej fabryki, ale również zobaczyć w dalszej części jej praktyczne oblicze. W dalszej części spotkania odbyła się rozmowa na temat specyfiki gospodarczej wschodniej Małopolski. Przyczynkiem do dyskusji była prezentacja dr Ryszarda Nejmana, przedstawiciela Izby Przemysłowo Handlowej w Tarnowie. Panel zakończyła prezentacja dr inż. Michała Kisilewicza z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, która stawia na rozwój nowoczesnych kierunków oraz współpracę z przedsiębiorcami w zapewnieniu tzw. kadry przyszłości.

Druga część  obejmowała wizytę w Centrum Badawczym Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Członkowie Rady spotkali się z Henrykiem Łabędziem, prezesem przedsiębiorstwa, który opowiedział o znaczeniu i dynamicznym rozwoju przemysłu zbrojeniowego w Polsce. Podkreślał przy tym, że innowacje oraz niezawodność sprawiają, że nasze rodzime produkty są coraz częściej eksportowane i doceniane za granicą.

Categories: