We wtorek, 8 czerwca 2021 roku w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom środowiska przyjaznego dla mieszkańców Tarnowa zorganizowana wspólnie z Nieformalną Grupą Tarnowską. Konferencji towarzyszyć będzie posadzenie na terenie kampusu uczelnianego jednego z pierwszych w Tarnowie „drzew tlenowych”.

Drzewo tlenowe to zmodyfikowana genetycznie roślina, która produkuje wielokrotnie więcej tlenu od „zwykłych” drzew pomagając walczyć ze smogiem i złą jakością powietrza. Konferencja jest oficjalną inauguracją działania Nieformalnej Grupy Tarnowskiej (NGT), której członkiem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

Program

  • 12:00 – uroczyste posadzenie drzewa tlenowego wraz z Rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. Małgorzatą Kołpą, prof. Uczelni
  • 12:45 – przywitanie gości i rozpoczęcie konferencji
  • 13:00 – Paulownia – drzewo wielu możliwości (Michał Wyszyński, prezes zarządu Oxygen Forest Poland – BlueTimber SA)
  • 13:20 – Drzewa czyli Bio-sekwestracja i Gospodarka Obiegu Zamkniętego (Krzysztof Woźniak, Sekretarz Rady Naukowej Polskiego Forum Klimatycznego)
  • 13:40 – O kilku cechach ludzkich, tych wyjątkowych i tych całkiem zwyczajnych – czyli czy wystarczy nam czasu na sadzenie drzew (dr Mariusz Klich, prof. PWSZ, Katedra Ochrony Środowiska PWSZ w Tarnowie)
  • 14:00-14:15 przerwa kawowa
  • 14:20 – Rola nieformalnych terenów zieleni w mieście (Ryszard Nejman, IPH w Tarnowie, SGGW w Warszawie)
  • 14:40 – Rola rzeki w ekosystemie miejskim (Szymon Pitek, Nieformalna Grupa Tarnowska)
  • 15:00 – Rowery przyszłości jako alternatywa w komunikacji miejskiej (Radosław Jaźwiec, Piotr Majcher, twórcy startupu EQHAWK, Edumocni)
  • 15:20 – zakończenie konferencji (dr hab. Rafał Kurczab, Prorektor PWSZ i dr Marzena Bac, Koordynator procesu rewitalizacji w Tarnowie)

Uwaga! Do godz. 16:30 – prezentacja modelu elektrycznego roweru CabBike, przypominającego pojazdy czterokołowe  (przed wejściem do budynku C) – połączona z możliwością jazdy próbnej.

Za względów sanitarnych w Auli obowiązuje ograniczona liczba miejsc dla widzów, ale konferencja będzie transmitowana on-line na stronie Uczelni oraz kanale PWSZ na platformie YouTube.

Program konferencji (pdf 612 KB)

Dziesięciu energicznych członków gotowych do działań na rzecz partycypacji społecznej i rewitalizacji w naszym mieście. Chcemy rozwijać dobry klimat w Tarnowie w obszarach: ludzie – dialog i współpraca, zdrowie, rozwój i zaangażowanie, środowisko przyrodnicze i ekologia oraz kultura i nauka.

Categories: